Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.Raphael a Amy a jak to bylo dál

23. 12. 2007

6.Raphael a Amy a jak to bylo dál

 

 

Když pominul Raphaelův strach o Amy,začal se strachovat o Siegfrieda.Po zbytek noci se nevrátil.Raphael nevěděl co má dělat až nakonec ve zmatku udělal nečekané riziko.

 

Zašel si pro Soul Edge a rozhodl se že s jeho silou Hilde přemůže,ačkoliv s obouručním mečem příliš zacházet neuměl a snadno by se tak meč mohl dostat i do Nightmarových rukou.

 

A tak ještě než začalo svítat,nasedl na koně a s obřím temným mečem se vydal do boje.Nehleděl na to co udělal…šlo mu o život dobrého přítele a možná i o Amyno štěstí.

 

 

Když dojel na místo kde Siegfrieda naposledy spatřil,už tam nikdo nebyl.Díval se roztržitě po zemi,až si povšiml rýh od kol kočáru.

 

 

,,Čípak asi ten kočár byl?"Podivil se Raphael.Každopádně rozhodl se dále jet po oněch stopách.Věřil,že tak daleko dojet nemohl a že musí i někde zastavit.Putoval asi pět dní,než se dostal do vesnice.Kočárů tam spatřil několikero.Teprve když zajel do jedné schované tmavé uličky,všiml si kočáru s hnědými koňmi,jenž měli temné červené oči.

 

 

,,To nebude jen tak."Prohlásil tiše a opatrně do kočáru nakoukl.Nikdo v něm nebyl.Poté se rozhodl jít do domu u kterého kočár stál.Než však vešel,pohlédl ještě do sklepního okénka.Ničeho si nevšiml,až ale uslyšel jak odtamtud lehce zařinčel řetěz.Podíval se tam znovu a pořádně.Opět viděl jen tmu,ale uslyšel že tam někdo něco zamumlal.Více se nerozmýšlel a šel otevřít dveře.Jakmile zjistil že jsou zavřené,rozběhl se a vší silou do nich kopl až se rozletěli.Čekal jestli na něj někdo nevyběhne,ale byl klid.Vydal se tedy do sklepení.Cvakání jeho okovaných bot se po kamenných schodech rozléhalo široko daleko.Doběhl až dolů a pak začal volat: ,,Je tu někdo!?" Opět jen zařinčel slabě řetěz a ozval se nesrozumitelný hlas.Raphael běžel po směru zvuku až narazil na místnost kde byl připoutaný Siegfried za ruce.

 

 

,,Siegfriede proboha!"Zvolal Raphael a vrhl se ke zničenému rytíři.Siegfried jen lehce nadzvedl hlavu a chrčivým hlasem odvětil: ,,…Rapha…eli…"

 

 

,,Pomohu ti,přeseknu ti pouta neboj se."Řekl Raphael a Siegfried vypadal smířeně.

 

 

CINNNK!!Cinknul Soul Edge jako triangl když kovový řetěz přesekl.A potom ještě druhý.Siegfried se nato zřítil k zemi jako mrtvola.Raphael ho nadzvedl a začal zkoumat,jestli někde nemá zabodnutý střep ze Soul Edge,o kterém mluvila Amy.Nic však nenašel a tak se podíval ještě na skutečný Soul Edge vedle něho.Ostří měl naprosto v pořádku.

 

 

,,Byl to určitě podvod,Soul Edge je celý."Řekl si Raphael,ale divil se co tedy se Siegfriedem je.Poté ho podepřel,další rukou vzal Soul Edge a vytáhl ho pracně ven na světlo.

 

 

,,Co je s tebou,máš rozšířené zorničky a jsi celý bledý…"Zeptal se Raphael.

 

 

,,…O..ni…jed…."Vymáčkl ze sebe chraplavě Siegfried.

 

 

,,Jed!?"Vyděsil se Raphael.Neztrácel však hlavu a vzpomněl si na své studium.O lékařství přečetl již spoustu knih.Nejdříve dal tedy Siegfriedovi napít a pak mu řekl ať zakloní pořádně hlavu,aby mu jed nešel do mozku.

 

 

,,Hned jak budeme na trhu,pořídím bylinky a udělám ti po cestě čaj.Teď ale budeme muset rychle pryč,pak mi řekneš co se stalo,pojďme!"Nakázal Raphael a vyhoupl zesláblého rytíře na koně.Poté se posadil za něj a zmizeli z vesnice jak nejrychleji to šlo.Poté už však museli pomalu,neboť kůň se pod vahou obou mužů a ještě obouručního meče snadno utahal.Po cestě ještě pořídili potřebné bylinky a když už byl večer,Raphael rozdělal oheň,vytáhl z torny na koni malou misku,nabral z potoka vodu a pak do toho bylinky nadrolil a nahříval nad ohněm.

 

Brzy byl vývar pěkně zelený a když trochu vychladl,donutil jej Siegfrieda vypít,i když to příliš dobře nechutnalo.

 

 

,,To tě postaví na nohy,ještě po zbytek noci hodně pij,musíš to v sobě zředit."Nakázal rytíři lekářsky.

 

 

,,Do..bře.."Odvětil už o něco lépe Siegfried,ale ještě mu do řeči nebylo.

 

 

Raphael mu ještě nechal svou deku,uhasil oheň a sám se schoulil na zemi jen tak.Utábořili se hluboko v lese,aby je pronásledovatelé nemohli najít.Když nastalo ráno,vydali se do tvrze.Siegfried už byl po bylinném vývaru v lepší formě a tak se Raphael rozhodl s ním ve tvrzi promluvit.

 

 

Amy oba dva vítala už u brány.Nejdříve vlétla otci do náruče a pak poprvé Siegfrieda objala.Poté přišla i Margareta a tak Raphael navrhl debatu uvnitř domu.Sedli si všichni ke stolu a Raphael se začal Siegfrieda ptát:

 

 

,,Vzali ti Soul Calibur že ano?"

 

 

,,Ano.Nebojovala proti mně jen Hilde,ale přijel ji na pomoc v onom kočáru ještě někdo další jenž byl zahalený,takže jsem ho ani pořádně neviděl.Hilde ho nazývala ,,pane".A ten mě pak porazil.Omráčil mě,dal mi zřejmě i ten jed.Pak jsem byl už hodně mimo,ale viděl jsem že v tom sklepení mě k poutům uvazoval někdo mnohem větší…obrovská bytost…"Odvětil Siegfried a zakašlal.

 

 

,,Pokud si vzpomínám na všechny bojovníky co jsem kdy viděl,myslím že ten velký bude Astaroth.A ten ,,pán" byl nejspíš samotný Nightmare…"Odvětil vážně Raphael.

 

 

,,Že já jsem si to neuvědomil,zabil bych ho už rovnou!"Rozkřikl se Siegfried,ale Raphael ho usměrnil:

 

 

,,Už to není Nightmare kterého jsme znali,dostal se ze Zasalamelovi moci a teď už je to bytost která sama jedná a přemýšlí…a dychtí po smrti.Nestačil bys na něj sám ani v nejmenším.Staré časy jsou pryč,tohle už bude velký souboj na život a na smrt s rovnocenným soupeřem.Nejhorší je že teď už má Soul Calibur,je jen otázkou času kdy si sem přijde i pro Soul Edge."Řekl Raphael a zahleděl se do prázdna.

 

 

,,A co bude se mnou?"Zeptala se vyděšeně Amy.

 

 

,,To ještě nevím dceruško,ale něco vymyslím neboj se."Utěšil ji Raphael jemně a pak jen prohlásil: ,,Nezbývá nám již nic jiného,než tu počkat a utkat se v boji,pronásledovatelé už mohou být všude kolem nás."

 

 

Jakmile však nastal večer,nedaleko tvrze se začali shromažďovat lizardmani pod vedením obrovského golema Astarotha.

 

 

,,Soul Edge je prý tady,říkala Hilde."Zamumlal hluboce Astaroth a ukázal na tvrz.

 

 

,,CHRRRRRR!"Zachrčel hlavní z ještěrů jako souhlas.A s radostí se s sekyrou v pařátě rozeběhl směrem k tvrzi.Když ho uviděli ostatní,přidali se.

Lizardman

V doposud klidné tvrzi se tedy začalo schylovat k náročné bitvě...

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář