Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.Příběh o Siegfriedovi

23. 12. 2007

9.Příběh o Siegfriedovi

Když se Siegfried s Cassandrou rozloučili a popřáli si dobrou noc,každý z nich odešel do svého pokoje.Sophitie si počkala,až Cassandra přijde a pak se k ní rychle vydala.

,,Pojď sem!Musím s tebou mluvit!"Nakázala Sophitie přísně.

Cassandra souhlasila a šla se sestrou do pokoje.Sophitie zabouchla dveře a spustila:

,,Víš ty vůbec koho miluješ!?Ten muž má za sebou neuvěřitelnou řadu hříchů!Taková zvěrstva spáchal!"

,,Siegfried?O čem to mluvíš?"Divila se Cassandra.

,,Že ten tvůj amant má na krku mnoho lidských životů a docela dlouhou dobu to byl temný zabiják Nightmare!"Prohlásila Sophitie vážně.

,,Tomu nevěřím.Jdi radši spát sestři,já mám za sebou náročný večer."Odvětila Cassandra a lehla si do postele.

,,Áha,náročný večer!Ještě spolu mějtě dítě!"Zvolala histericky Sophitie a na truc odešla k sobě.Cassandra jen vesele usnula.Siegfried také brzy usnul a nemohl se dočkat na další den,až Cassandru znovu spatří.Ráno nastalo cobydup a dva milenci spolu odešli na procházku.Sophitii už konečně napadl plán,jak Siegfrieda z chrámu dostat.Odejde,až mu vyvěští co chtěl.Proto řekla pár zákazníkům,že dnes nevěští a těšila se,až se Siegfried vrátí.Když po několika hodinách Siegfried s Cassandrou přišel,hned se k němu vrhla a vyřídila mu,že věštba je už připravená.

Siegfried se Cassandře omluvil a šel si věštbu vyslechnout.Cassandra přesto za dveřmi tajně poslouchala.

,,Zla je na světě spoustu.Díky černé magii se probral k životu Nightmare."Řekla Sophitie.

,,Cože!?To není možné!"Nevěřil Siegfried...vždyť on byl Nightmare.

,,Je to tvé azurové brnění Siegfriede.Po tom,cos ho sundal ho našel a oživil muž jménem Zasalamel."Odvětila.

Siegfriedovi nedělalo dobře,že ví o jeho minulosti,ale poslouchal dál.

,,Potom tě musím varovat,že Soul Edge už je znovu vcelku.Vlastní ho právě Zasalamel."Pokračovala Sophitie.

Siegfried jen s úzkostí v srdci poslouchal.

,,A nakonec-po světě nyní putuje muž,kterému jsi zabil dceru.Hledá Soul Edge a chce se ti pomstít."Dokončila věštbu Sophitie a pohlédla na ztrnulého Siegfrieda.Cassandra se zatím za dveřmi zděsila.Takže její sestra nelhala...Siegfried opravdu spáchal ošklivé věci.Najednou nevěděla,jestli ho miluje a v slzách utekla do pokoje.Siegfried poté z věštírny odešel a vydal se Cassandru najít,aby jí oznámil,že odjíždí a jestli by nechtěla jet s ním.Když otevřel dveře,spatřil plačící Cassandru v posteli.

,,Co se stalo?"Zeptal se opatrně Siegfried.

,,Jsi mizera!Zabil jsi spoustu nevinných lidí!"Zvolala plačtivě Cassandra.

,,Nemohu za svojí minulost.Právě proto se snážím zničit zlo abych to napravil!"Odvětil Siegfried.

,,Ale minulost už nejde napravit!Odejdi,nemohu milovat vraha!"Vykřikla Cassandra a rozbrečela se ještě víc.Siegfried se jen zamračil a mlčky odešel.Už znovu byl raněn na srdci.Bez váhání a uražený v mžiku odjel pryč.Cassandra si to ještě po několika dních stále vyčítala a chodila jako tělo bez duše,neustále o tom přemýšlejíc.

Casandra+Siegfried

Siegfried zatím směřoval vyhledat Zasalamela.Opět byl zas chladný a uzavřený jako dřív.Všechen svůj žal dusil v sobě a litoval,že se vůbec kdy zamiloval.Po několika týdenním putování se dozvěděl,že Zasalamel pobývá ve straré věži s hodinami.Vydal se tedy do ní.Opatrně vešel a rozhlížel se.Ze zhora už ho však tajně pozoroval Zasalamel a prohlásil:

,,Je absurdní aby jsi ten meč získal.Zabiju tě jestli v tom budeš pokračovat."

Siegfried ho však neviděl a zmateně se otočil.V tu chvíli uslyšel za sebou padat něco kovového.Ohlédl se a uskočil.Zasalamel ho chtěl srazit kovovým ozubeným kolem od hodin.Když viděl,že rytíře netrefil,seskočil před něj a řekl:

,,Nečekal jsem že máš takový postřeh."

Zasalamel

,,Ty jsi Zasalamel!?Co o těch mečích víš!?Co víš o Nightmarovi!?"Zeptal se Siegfried a zatnul pěst.

Zasalamel však mlčel a pustil se s ním do nelítostného souboje.Siegfried hbitě uhýbal před ostřím kosi,jenž mu těsně prolétlo nad hlavou.Nehodlal se vzdát a než se Zasalamel znovu rozmáchl,praštil ho plochou stranou meče,čímž ho odhodil až na druhou stranu bojiště.Zasalamel ucítil,že soupeř je silný a rozhodl se utéct.Bez váhání z kola,na kterém bojovali,seskočil do tmy.

,,Hej počkej!Ještě jsem s tebou neskončil!"Zvolal za ním Siegfried.

,,Temnota tě dožene a zahubí!Nightmare tě nikdy nenechá žít!"Zakřičel z hlubin věže muž a více již bylo ticho.

Siegfriedovi se v uších zase začal ozývat temný pískot,jenž ho srazil na kolena.Upustil Requem a chytil se za hlavu.

,,Dost!Nech mě už na pokoji temná auro!"Proklínal Siegfried temnotu.Když už temné trápení ustalo,vstal a řekl si,že nejdřív bude muset zabít Nightmara.Bez jeho smrti by Zasalamela nikdy nezničil.Proto neváhal a vydal se o Azurovém rytíři hledat informace.

Cassandra,usoužená tím co se stalo,mezitím využila chvíle,že její sestra odešla do města a rozhodla se s bohy promluvit sama,i když nebyla oficiální kněžkou a věštkyní.S prosebným výrazem předstoupila před sochu a promluvila k ní:

,,Bože Hephaiste,vím,že právo mluvit s tebou má pouze má sestra...ale prosím tě o zodpovězení pár otázek trápících mou mysl."

Když prosbu dokončila,ponořila ruce do posvátného jezírka vedle sochy a položila si je na spánky,tak jako to dělala Sophitie.A po několika vteřinách jí bůh vyslyšel...

Viděla před sebou Siegfrieda...

Věštba

Siegfrieda třímajícího Requem.Poté viděla,jak jede na koni do nějaké staré katedrály.Uviděla tam muže s temnýma očima,jenž Siegfriedovi něco vyčítal.Pak se obraz rychle přeblikl a byl vidět souboj Siegfrieda a Azurového rytíře...spatřila,jak Siegfried padá k zemi...

,,Nééé!"Vykřikla najednou a probrala se z věštby.

,,To se stane,když tam nebudeš.Se smutkem v srdci Siegfried souboj nezvládne."Ozvalo se za ní.Byla to Sophitie,jenž si nyní to,co způsobila,vyčítala.

,,Je mi to líto...nechtěla...nechtěla jsem aby to takhle skončilo."Řekla roztřeseně Cassandra.

,,Ne.Nemůžeš za to.To já chtěla,aby to mezi vámi skončilo.A až teď jsem zjistila,že tvůj Siegfried je hrdina,jenž musí zvítězit.To on jediný může svět temnoty zbavit."Odvětila Sophitie.

Cassandře jen vyhrkli slzy a sestru objala.

,,Ne,nesmíme teď truchlit nad minulostí.Ještě pořád můžeme Siegfrieda zachránit.Rychle osedlej koně,já pojedu s tebou!"Nakázala rychle Sophitie a Cassandra se vydala do stáje.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář