Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.Příběh o Siegfriedovi

23. 12. 2007

3.Příběh o Siegfriedovi

Stefan ihned nařídil svým vojákům,aby se vyzbrojili.Potřeboval zabezpečit všechna okna,všechny hradby a hradní bránu.

,,Siegfriede,budeš bojovat po mém boku?"Zeptal se Stefan Siegfrieda s nadějí v očích.

,,Budu."Odvětil Siegfried a snažil se působit odhodlaně.

,,Dobře tedy,jdu si nyní odpočinout na ten velký boj,jenž nastane co nevidět."Prohlásil Stefan a odešel do svého pokoje,kde si už pro jistotu navlékl zbroj a usnul v ní.

Španělští vojáci však byli rychlejší než posel očekával a dorazili už příštího dne.Než Stefan stačil otevřít oči,uslyšel výkřiky svých mužů.

,,Je to tu!"Prohlásil pohotově a vstal z postele.S větrem o závod běžel do pokladnice,kam měl přístup jen on a otevřel dveře do místnosti,kde byl uložený Grimblade...byla tam vždy tma,jen nádherný meč svým světlem komnatu ozařoval...

meč Grimblade

Když vycítil přítomnost svého pána,rozjasnilo se jeho ostří ještě víc.

,,Přišel čas.Potřebuji tvou pomoc..."Řekl tiše Stefan a meč jakoby mu rozumněl.Odpovídal mu beze slov...

Stefan Grimblade uchopil a vydal se do boje.Zároveň se všude poohlížel,jestli neuvidí Siegfrieda.Siegfried však nikde...až venku,když vystoupil na dvůr,ho spatřil.Stál tam s mečem za zády a pozoroval bitevní pole.

,,Siegfriede!"Zvolal na něj Stefan.

,,Sire,kde jste byl,hledal jsem vás."Odvětil Siegfried.

,,To už je jedno,jak to vypadá s hradbami,odolávají?"Zeptal se Stefan nejistě.

,,Bohužel Sire.Nepřítel má samostříly,už brzy se do hradu dostane..."Řekl Siegfried a tajně se už těšil.

Siegfried SBlade

Hradby byly skutečně zanedlouho prolomeny.Španělští vojáci plní bojechtivosti vnikly do Stefanova sídla.Sir Stefan se na vojáky ihned vrhnul a pobíjel je.Od Grimbladu padali jen mrtvoly...Siegfried byl silou meče uchvácen.Sám chvíli Requemem bojoval,ale nechtěl aby Stefan vyhrál,a tak se vydal do nitra hradu pobít Stefanovy stráže.Musel zajistit,aby Španělé vedli.Stefan zanedlouho zůstal v bojišti skoro sám.Stáhnul se tedy na věž a rozhodl se bojovat tam.Byl jen on...a Siegfried to věděl.

Vydal se za ním a nemohl se dočkat až bude Grimblade svírat v rukou.

,,Siegfriede!Tys mě v tom nenechal."Řekl nadějně Stefan.

,,Promiňte Sire,ale přišel jsem si pro Grimblade."Prohlásil chladně Siegfried.

,,Siegfriede?Co to říkáš?"Znejistěl Stefan.

,,Říkám,že si jdu pro Grimblade.Dáte mi ho dobrovolně,nebo po zlém.Radil bych vám tu první možnost."Odvětil Siegfried mrzutě.

,,Žertuješ!?"Nevěřil stále Stefan.Vůbec nevěděl o Siegfriedově pokrytectví...doufal,že je to jeho přítel.

,,Vybral jste si tedy po zlém!"Zvolal Siegfried a více již nečekal.Ostří Requemu a Grimbladu se srazilo s hrozivým cinknutím.

Stefan Siegfrieda přesto napomínal,ale nic naplat.Bránil se přesto neochvějně a bojoval jako lev.Siegfried měl pořádnou práci udržet Grimblade od těla.Nakonec už ale Stefanovi síly došli a jednu ze Siegfriedových ran nevykryl...ostří Requemu projelo jeho břichem...

Na Grimblade ukápla jedna kapka ze Stefanovi krve a lehce po ostří sjela...jakoby meč pro svého pána ronil krvavé slzy.

,,Žij u meče...,zemři u meče...."Řekl tiše Stefan a podíval se Siegfriedovi vyčítavě do očí.Pak už mu z úst jen vytekla krev a život pohasl...pomalu spadl na zem i s mečem.

Siegfried mlčel.Nevěděl,jestli mu to má být líto.Opět ho popadlo šílenství.Nečekal a vyrval Stefanovi Grimblade z rukou.

,,Mám tě!"Prohlásil chamtivě.

Meč už ale ani nezářil.

,,Co se to děje...!?"Divil se Siegfried a nechápavě sledoval zbraň.

Grimblade zemřel spolu se svým pánem.Existoval jen pro něho,sloužil jen jemu.Nemohl by skončit v rukou vraha.Stejně jako živá bytost,i on se přeměnil v Siegfriedových rukou v prach,který jemně rozfoukával vítr.

,,Co má tohle být!!!"Vztekal se Siegfried a začal zuřit.Když už kořist získal,promění se mu v prach.

Zakřičel a celý rudý vzteky si vzal zpět Requem.Naposledy opovrhavě pohlédl na Stefanovo tělo a běžel najít svého koně.Doběhl do stájí,koně rychle odvázal a vyjel triskem.Hrad se začal bořit a on jen tak tak unikl padající věži.

Siegfried-Soul Blade

Raději se ani neohlédl a projel hradním dvorem a kolem všech vojáků.Nakonec se mu podařilo uprchnout a ocitl se na cestě dál od Ostrheinsburgu.Z dálky pozoroval co se stalo a opět upadl v beznaděj...

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář